Fundacja "Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego"

Aktualności » Kapuściński uhonorowany w Izabelinie

w najbliższą sobotę, 25 października o godzinie 16.00, w Centrum Kultury przy ul. Matejki 21 w Izabelinie, odbędzie się uroczyste otwarcie Skweru im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz odsłonięcie głazu upamiętniającego pobyt CESARZA REPORTAŻU w Sierakowie i Izabelinie.

W programie uroczystości znajdą się m.in. : „Cesarz” – monodram oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego w wykonaniu Jolanty Olszewskiej – aktorki Teatru Dramatycznego, pokazy filmów dokumentalnych o reporterze , prezentacja wznowienia książki „Kapuściński w Izabelinie i inne opowieści ” pod red. Stanisława Zawiślińskiego i magazynu „Nowy Folder” oraz pokaz filmu „Zawód reporter” w reż. M. Antonioniego. W foyer Centrum Kultury zaprezentowana będzie wystawa książek Ryszarda Kapuścińskiego oraz wystawa zdjęć z jego pobytu na terenie gminy Izabelin.

Organizatorami uroczystości są: Wójt Gminy Izabelin Witold Malarowski, Fundacja Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Na zdjęciu : Ryszard Kapuściński pod czas wizyty w Izabelinie w 2004 rokukapu_w_bryczce